Бан Ки Мун за планот на Ахтисари | Вести | DW | 05.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Бан Ки Мун за планот на Ахтисари

Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун во интервју за парискиот весник „Фигаро“ му искажа целосна подршка на предлогот на Ахтисари. Тој оцени дека планот ги содржи сите елементи на правично и долгорочно решение, а нуди гаранции и за заштита на сите заедници на Косово.