Бан Ки Мун го поздравува договреното на самитот на двете Кореи | Вести | DW | 05.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Бан Ки Мун го поздравува договреното на самитот на двете Кореи

*

Генералниот секретар на ОН, Бан Ки Мун, го поздрави потпишувањето на мировната изјава меѓу Јужна и Северна Кореја. На тој начин, според Бан, се зајакнува соработката меѓу двете земји и безбедноста на корејскиот полуостров.