Бан Ки Мун во Израел | Вести | DW | 25.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Бан Ки Мун во Израел

Генералниот секретар на ОН, Бан Ки Мун пристигна во прва посета на Израел во обид да го придвижи мировниот процес. Тој водеше разговори со израелскиот министер за одбрана, Амир Перец. За денеска е планирана и средба со палестинскиот лидер Махмуд Абас, а утре ќе се сретне и со египетскиот премиер Ехуд Олмерт. Бан изјави дека нема намера да се сретне со палестинскиот премиер Исмаил Ханија и други преставници на Хамас.