Банџи-магија: лет од 70 метри во шолја за чај | Панорама | DW | 18.11.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Панорама

Банџи-магија: лет од 70 метри во шолја за чај

Илјадници луѓе ширум светот во четвртокот се натпреваруваа во лудории со цел да влезат во Гинисовата книга на рекорди. Наш фаворит е Британецот Сајмон Бери

Бери направи банџи-скок од височина од 73 метри чија цел беше да го натопи бисквитот кој му беше в рака директно во шолја со чај.

Настанот беше организиран по повод одбележувањето на продажбата на 100 милиони изданија на Книгата со Гинисови светски рекорди.

Гледај видео 01:38

Банџи-магија: лет од 70 метри до шолја за чај

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама