Зимски туризам во Банско и покрај короната | Сите содржини | DW | 11.02.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Зимски туризам во Банско и покрај короната

Германската канцеларка бараше сите скијачки центри во Европа да останат затворени, но дел од нив сепак ги отворија своите писти. Еден од нив е и Банско, Бугарија. Оттаму порачуваат Меркел да си се грижи за Германија.

Гледај видео 03:18

Прочитај го и ова