Балканот завеан во снег | Старт | DW | 26.02.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Балканот завеан во снег

Врнежи од снег проследени со поларни температури зафатија делови од Европа за време на викендот, а продолжија и денеска. Римскиот Колосеум по подолго време осамна со снежна обвивка. На Балканот завеани патишта.

Гледај видео 01:18