Балет за возрасни- рекреација и страст | Теми | DW | 01.03.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Балет за возрасни- рекреација и страст

Во рамките на балетското студио „Арабеск“ во Штип, кое дава часови за деца, активна е и една уникатна група за рекреативен балет за возрасни. Како се организирани часовите за десетината „надежни“ балерини?

Гледај видео 04:13