Бактерии го „јадат“ Титаник | Панорама | DW | 26.08.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Панорама

Бактерии го „јадат“ Титаник

По цели 14 години тим истражувачи направи повторно снимки од трупот на потонатиот брод Титаник. Научниците велат дека остатоците на бродот се уништуваат побрзо од она што се претпоставуваше.

Титаник е во сѐ полоша состојба. Првпат по 14 години нуркачи ги посетија остатоците од бродот. Бактериите, струите и корозијата го уништуваат она што е останато.

Како денес изгледа бродот кој потона при своето прво патување, погледнете во видеото:

Гледај видео 00:53

Бактерии го „јадат“ Титаник

Реклама