Бакојани чека на иницијатива од Нимиц | Вести | DW | 08.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Бакојани чека на иницијатива од Нимиц

*

Министерката за надворешни работи на Грција Дора Бакојани изјави дека очекува иницијатива на меѓународниот посредник Метју Нимиц за решение на спорот околу уставното име на Македонија. Во интервју за весникот „Елефтеротипија„ Бакојани изјавила дека Атина е подготвена да бара заемно прифатливо решение, кое би било во интерес на стабилноста и просперитет на регионот.