Бакојани чека на иницијатива од Нимиц | Вести | DW | 08.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Бакојани чека на иницијатива од Нимиц

*

Министерот за надворешни работи на Грција Дора Бакојани изјави оти очекува иницијатива на меѓународниот посредник Метју Нимиц за решение на спорот околу уставното име на Македонија. Во интервју за весникот Елефтеротипија Бакојани изјавила дека Атина е подготвена да бара взаемно прифатливо решение, кое би било во интерес на стабилноста и просперитет на регионот.