Бакојани – име – ОН | Вести | DW | 21.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Бакојани – име – ОН

Министерот за надворешни работи на Грција Дора Бакојани изјави дека нема нова иницијатива за спорот околу името меѓу Грција и Македонија. Таа на средбата со генералниот секретар на ОН, Бан Ки Мун разговарала и околу ситуацијата на Косово, како и кипарскиот проблем. Денеска шефицата на грчката дипломатија треба да се сретне и со американската колешка по функција Кондолиза Рајс, како со претседателот на претставничкиот дом, Ненси Пелоси.