Бакојани- ЕУ треба да биде единствена во ставот за Косово | Вести | DW | 13.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Бакојани- ЕУ треба да биде единствена во ставот за Косово

*

Грчката министерка за надворешни работи Дора Бакојани на вчерашните разговори во Атина со рускиот претставник во преговорите за Косово, Александар Боцан Харченко, изјавила дека ЕУ треба да има единствен став околу ова прашање. Атина според Бакојани се залага за решение на косовското прашање согласно европските принципи и вредности кое ќе донесе стабилност во регионот.