Бакојани-без директни разговори со Скопје | Вести | DW | 18.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Бакојани-без директни разговори со Скопје

*

Атина не го зема во предвид американскиот предлог за директни преговори со Скопје во врска со спорот со името.Ова денеска го изјави грчката министерка за надворешни работи Дора Бакојани во интервју за весникот Елефтеротипија.Спорот според неа треба да се решава во рамките на ОН и тоа со посредство на специјалниот пратеник Метју Нимиц.