Баерн се зацврсти на лидерската позиција | Вести | DW | 08.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Баерн се зацврсти на лидерската позиција

*

Баерн Минхен со вчерашниот триумф против Нирнберг од 3:0 ја зголеми предноста на лидерската позиција во Бундеслигата. Баварците сега имаат пет бодови предност пред второпласираниот Карлсруе, кој во саботата на гости го совлада Шалке со 2:0. Инаку во вториот неделен натпревар Ајнтрах Франкфурт го совлада Баер Леверкузен со 2:1.