Баерн Минхен испадна од конкуренција во Лигата на Шампиони | Вести | DW | 12.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Баерн Минхен испадна од конкуренција во Лигата на Шампиони

Германскиот фудбалски клуб Баерн Минхен испадна од конкуренција за шампионска титула во Лигата на шампиони. Синоќа загуби со 2:0 од италијанскиот клуб Милано во четвртфиналниот натпревар. Во полуфиналињата ќе играат Манчестер Јунајтед и Милано, и Челзи против Ливерпул.