Ахтисари во Стокхолм | Вести | DW | 08.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Ахтисари во Стокхолм

Нема план Б за идниот стастус на Косово, изјави во Стокхолм специјалниот пратеник на Обединетите нации за Косово Марти Ахтисари. Доколку одобрам нови промени и предлози ќе ја отвориме пандорината кутија изјави Ахтисари по завршувањето на конференцијата посветена на Косово. Ахтисари, кој денеска патува за Берлин, изрази и надеж дека ниту една постојана земја членка на Советот за безбедност нема да го искористите правотото на вето против неговиот план.