Ахмадинеџад не смее да го посети „Граунд зироу“ | Свет | DW | 20.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Ахмадинеџад не смее да го посети „Граунд зироу“

Америакснките власти го одбија барањето на Махмуд Ахмадинеџад да го посети „ Граоунд зироу“ од безбедносни причини

default

Њујорк

Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад не може да го посети „Граунд зироу“ местото каде на 11 септември 2001 година се урнаа двете кули близначки на Светскиот трговски центар. Барањето на Ахмадинеџад го одбија надлежните власти во Њујорк, а веќе самата идеја на иранскиот претседател предизвика бурни реакции во америакснката јавност.

Поврзана содржина

Реклама