Аутсајдерите во Сочи | Сите содржини | DW | 04.02.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Аутсајдерите во Сочи

Повеќето Јамајчанци не знаат што се снег и студ, но сепак се радуваат на зимските спортови. Откако во 1988 година за првпат на ЗОИ учествуваше боб-тим, овој спорт е популарен во Јамајка. Тим од Карибите ќе учествува и во Сочи.

Гледај видео 01:33
Now live
01:33 минути