Атлантис слета на земјата | Вести | DW | 23.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Атлантис слета на земјата

*

Американскиот вселенски брод Атлантис успешно слета во пустината Мохаве во Калифорнија , откако поради дожд и облаци не можеше да се приземји во вселенскиот центар Кенеди на Флорида. Шатлот Атлантис мина две недели во вселената во мисија на меѓународната вселенска станица .