Атлантис се прикачи на ИСС | Вести | DW | 11.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Атлантис се прикачи на ИСС

*

Американскиот вселенски брод Атлантис, по два дена лет, според планираното се прикачи на меѓународната вселенска станица ИСС. Атлантис во вселената ќе остане најмалку една недела. Астронаутите ќе се обидат да го подобрат снабдувањето со струја на вселенската станица, за што ќе инсталираат соларно едро.