Атентат во Авганистан | Вести | DW | 17.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Атентат во Авганистан

*

На југот од Авганистан во самоубиствен напад се убиени локалниот гувернер и неговите три деца. Нападот во Кандахар, според тамошната полиција, се случил директно пред вратата на гувернерот. Кандахар важи за посебно несигурна провинција.