Атентатор се разнесе на мост во Багдад | Вести | DW | 12.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Атентатор се разнесе на мост во Багдад

Во главниот ирачки град Багдад утринава атентатор самоубиец се разнесе на мост на реката Тигар. Загинаа најмалку осум лица, а 26 се ранети , соопшти полицијата. Од детонацијата беше оштетена конструкцијата на мостот, поради што неколки автомобили завршија во реката.