Архитектите бараат ревизија на „Скопје 2014“ | Сите содржини | DW | 10.05.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Архитектите бараат ревизија на „Скопје 2014“

Претседателот на асоцијација на архитекти Мартин Пановски за ДВ најавува иницијатива за ревизија и валоризација на спорниот проект Скопје 2014. Ќе се бара проценка за тоа колку реално чини проектоти каква е неговата општествена вредност.

Гледај видео 01:50

Прочитај го и ова