1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Mazedonien Arsim Zekolli
Фотографија: DW/K. Blazevska

Арсим Зеколи

Авторот е историчар на уметност, поранешен новинар, хуманитарен активист, преведувач, службеник во меѓународни организации.

Авторот е историчар на уметност, поранешен новинар, хуманитарен активист, преведувач, службеник во меѓународни организации, поранешен Амбасадор на Македонија при меѓународните организации во Виена и поранешен Амбасадор на ОБСЕ во Туркменистан.

Прескокни го блокот Повеќе написи од Арсим Зеколи

Повеќе написи од Арсим Зеколи

Покажи повеќе написи