Арктички камп во Давос | Теми | DW | 22.01.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Арктички камп во Давос

Зошто група научници и истражувачи четврта година по ред кампуваат во шатори на екстремно ниски температури во швајцарското одморалиште каде се одржува Светскиот економски форум?

Гледај видео 01:06

Прочитај го и ова