Аргентина и Бразил финалисти во Копа Америка | Вести | DW | 12.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Аргентина и Бразил финалисти во Копа Америка

*

Аргентина е вториот финалист на Копа Америка. Аргентинските фудбалери синоќа го победија Мексико со 3:0. Аргентина во финалето ќе игра со Бразил, кој претходно го победи Уругвај на пенали со 5:4, откако мечот во регуларниот дел заврши нерешено со 2:2.