Апсења пред проевропските демонстрации во Белорусија | Вести | DW | 13.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Апсења пред проевропските демонстрации во Белорусија

*

Пред планираните проевропски демонстрации,владата на Белорусија уапси повеќе опозиционери.Според извори од судот,во главниот град Минск двајца од нив биле осудени на пет до седум дена затвор.Портпарол на опозицијата соопшти дека е блокирано и седиштето на Народниот фронт на Белорусија.