Апсења поврзани со шесткратното убиство во Дуизбург | Вести | DW | 30.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Апсења поврзани со шесткратното убиство во Дуизбург

*

Италијанската полиција упаси 32 лица за кои постои сомневање дека се поврзани со убиството на шестемина Италијанци во Дуизбург пред неколку недели. По уште осум осомничени се трага. Меѓу нив не се и извршителите на убиството. Сите уапсени, според полицијата се членови на калабриската мафија, “Н‘дрангета“. Причина за убиството во Дуизбург наводно е кавга меѓу два мафијашки клана.