1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Антонио Гутереш

Тема

Антонио Мануел де Оливеира Гутереш е португалски социјалистички политичар и дипломат кој од 1 јануари 2017 е избран за генерален секретар на Обединетите нации.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики