Анталија – Марко судски процес | Вести | DW | 06.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Анталија – Марко судски процес

*

Германскиот ученик Марко денеска се појави пред судот во турското одморалиште Анталија. 17-годишниот Германец се наоѓа под обвинение дека сексуално злоставувал една 13-годишна Британка. Кусо по отворањето на процесот, тој беше одложен за 8. август. До тогаш Марко мора да остане во истражен затвор, каде веќе помина три месеци. Процесот ќе се одвива зад затворени врати бидејќи обвинетиот е се‘ уште малолетен.