Анталија – Марко судски процес | Вести | DW | 06.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Анталија – Марко судски процес

*

Германскиот ученик Марко денеска ќе се појави пред судот во турското одморалиште Анталија. 17-годишниот Германец се наоѓа под обвинение дека сексуално злоставувал една 13-годишна Британка. Марко го отфрла обвинувањето. Спроти почетокот на процесот водечки политичари од Германија бараа префрлање на судењето во татковината на обвинетиот.