1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Ангела Меркел

Тема

Ангела Меркел, родена на 17 јули, 1954 година, е германски канцелар од 2005 година и лидер на Христијанско-демократската унија-ЦДУ.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики