Амр - реакција | Вести | DW | 13.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Амр - реакција

*

Палестинскиот министер за надворешни работи, Сиад Абу Амр, изјави дека за борбите меѓу Фатах и Хамас е виновен притисокот што се врши врз Палестинците однадвор. На една конференција во Токио, Амр укажа на катастрофалната економска состојба на палестинските територи. Доколку не пристигне финансиска помош од странство, според Амр, се заканува проширување на борбите. Амр стана дел од владата како независен политичар.