„Америка е нација која тагува“ | Сите содржини | DW | 05.10.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

„Америка е нација која тагува“

Американскиот претседател Доналд Трамп беше во посета на Лас Вегас, по што рече дека земјата се моли за брзо опоравување на жртвите и им се заблагодари на полицајците и спасувачите.

Гледај видео 00:39
Now live
00:39 минути

Прочитај го и ова