Американски пратеници во Сирија | Вести | DW | 02.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Американски пратеници во Сирија

Пратениците од Демократската и од и Републиканската партија во американскиот конгрес го засилија притисокот врз американската влада за да започне дијалог со Сирија. Повеќе пратеници на Претставничкиот дом го потврдија барањето за посета на Дамаск. Утре таму се очекува и претседателката на овој дом,Ненси Пелоси.САД и префрлуваат на Сирија дека ги поддржува милитантните организации Хамас и Хезболах и дека се меша во работите на Либан.