Американска делегација во Северна Кореја | Вести | DW | 04.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Американска делегација во Северна Кореја

На покана на Северна Кореја,висока американска делегација ќе ја посети комунистичката земја.Како што соопшти Белата куќа во Вашингтон,делегацијата ќе патува во Северна Кореја веќе в недела.Тоа би била прва посета по повеќе години.Официјално,се работи за преземање на телата на убиените американски војници во кореанската војна.