Американска делегација во Северна Кореја | Вести | DW | 09.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Американска делегација во Северна Кореја

Во Северна Кореја допатува висока по ранг американска делегација предводена од поранешниот амбасадор во ОН Бил Ричардсон.Официјално целта е организирање преземање на телата на загинатите американски војници во Корејската војна.Белата куќа потенцираше дека посетата не е во никаква врска со преговорите околу севернокорејската атомска програма.