Амди Бајрам - балкански прагматичен рекордер | Старт | DW | 22.01.2018
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Амди Бајрам - балкански прагматичен рекордер

Политичарот Амди Бајрам е балкански рекордер - седум пати бил избран за пратеник, во македонското Собрание е од 1994. година. Тој е мајстор на политичкиот опортунизам и секогаш близок со партијата на власт. Неодамна му даде гол со пета на ВМРО ДПМНЕ и најави коалицирање со СДСМ или ДУИ.

Гледај видео 01:23