Ал Каеда-закани | Вести | DW | 15.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Ал Каеда-закани

*

Терористичката организација Ал Каеда се закани со нови убиства на сунитски племенски водачи.Оној кој соработува со Американците ќе биде убиен,се вели во соопштението на интернет.Организацијата ја презеде одговорнсота за убиството на сунитскиот водач Абдул Сатар абу Риша,убиен во четвртокот.