1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Алтернатива за Германија- АФД

АФД- Алтернатива за Германија е евроскептична, популистичка и десно-радикална партија, основана во 2013 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики

Прикажи повеќе
Прескокни го блокот ДВ препорачува

ДВ препорачува