Алпаки и лами за „ублажување“ на корона-кризата | Теми | DW | 23.05.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Алпаки и лами за „ублажување“ на корона-кризата

Фармата на лами и алпаки на Франк Месинг беше популарна кај групите за терапија и пред рестриктивните мерки поради коронавирусот во Германија. Овие животни смирувачки делуваат на Германците и за време на корона-кризата: во живо но и преку видео-стриминг.

Гледај видео 00:57