Алонсо се врати на врвот | Вести | DW | 28.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Алонсо се врати на врвот

Светскиот првак во Формула 1, Фернандо Алонсо ја освои големата награда на Монако. Зад пилотот на Мекларен Мерцедес од Шпанија е неговиот тимски колега Луис Хамилтон. Возачот на Ферари, Фелипе Маса ја освои третата позиција. Со оваа победа Алонсо си го врати првото место на табелата.