Алонзо се врати на врвот | Вести | DW | 28.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Алонзо се врати на врвот

Светскиот првак во Формула 1, Фернандо Алонзо ја освои големата награда на Монако. Зад пилотот на Мекларен Мерцедес од Шпанија е неговиот тимски колега Луис Хамилтон. Возачот на Ферари, Фелипе Маса ја освои третата позиција. Со оваа победа Алонзо си го врати првото место на табелата.