Алепо- град на духови | Свет | DW | 29.09.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Свет

Алепо- град на духови

Источниот дел на Алепо кој е под контрола на бунтовниците е во целост разурнат од воздушните напади. Сириската армија го продолжува бомбардирањето со помош на руската авијација.

Источниот дел на Алепо кој е под контрола на бунтовниците е во целост разурнат од воздушните напади. Сириската армија го продолжува бомбардирањето со помош на руската авијација. Оваа снимка направена со дрон го прикажува степенот на разурнување во сирискиот град. 

Гледај видео 01:01
Now live
01:01 минути

Алепо- град на духови

DW.COM

Аудио и видео прилози на оваа тема

Реклама