1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Алексис Ципрас

Тема

Алексис Ципрас, роден на 28 јули 1974 година во Атина, Грција, е грчки политичар и премиер- на функцијата од 21 септември 2015 година.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики