Александар Николоски: Дојче веле е глас на демократијата и промените и така треба и да продолжи | Сите содржини | DW | 11.05.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Александар Николоски: Дојче веле е глас на демократијата и промените и така треба и да продолжи

Пет децении Дојче веле на македонски јазик е потврда за блискоста и соработката низ годините меѓу Германија и Македонија, смета потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ. За него е значајно што низ децениите, ДВ станал глас на демократијата и промените. Честопати и гласен критичар на секоја власт, што посакува да продолжи, не како што вели заради политичките партии, туку заради процесите кои се водат.

Гледај видео 01:50

Прочитај го и ова