1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Александар Лукашенко

Тема

Александар Григоријевич Лукашенко, роден на 30 август 1954 година) е белоруски политичар и државник.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики