Албанки абортираат женски деца | Старт | DW | 30.09.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Албанки абортираат женски деца

Илјадници жени во Албанија делат иста судбина: принудени се да го абортираат своето дете оти е женско. Претставници на Владата во Тирана велат дека мора да се вложат големи напори за да се спречат ваквите абортуси.

Гледај видео 04:09
Now live
04:09 минути