Албанија под вода | Сите содржини | DW | 04.12.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Албанија под вода

Поројните дождови кои зафатија делови од Албанија предизвикаа излевање на реките и поплавија повеќе села и земјоделски површини. Состојбата во меѓувреме се консолидира, но штетите се големи.

Гледај видео 01:36
Now live
01:36 минути

Прочитај го и ова