Албанија – нов министер за надворешни работи | Вести | DW | 26.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Албанија – нов министер за надворешни работи

Албанскиот премиер Сали Бериша изврши реконструкција на владата откако вчера оставка поднесе министерот за надворешни работи, Бесник Мустафај. Нов шеф на дипломатијата е Љулзим Баша, кој досега го водеше ресорот за сообраќај и телекомуникации. На неговото место, пак, доаѓа Сокољ Олдаши, некогашен министер за внатрешни работи.